EduExperts: Родителство NEXT LEVEL е събитие, предназначено за родителите, които искат да се справят с предизвикателствата на съвременното родителство. Ще предоставим ценни стратегии, научно обосновани подходи за възпитание, както и ще обсъдим важните социални, емоционални и когнитивни аспекти на съвременните деца.
За събитието
Кога: 26.04.2025 (събота) от 11:00ч.
Къде: Онлайн излъчване в YouTube канала на ОГ „Светлина“
Формат
Всяка лекция ще е с продължителност 35 минути, като публиката ще има 5 минути за въпроси, които ще се задават директно в YоuTube.
Публика
Родители на деца, както и всеки, който се интересува от теми свързани с възпитание, здраве и образование.

За нас
Образователна група „Светлина“ е първата в България образователна институция, предлагаща холистичен подход към обучението. Тя обединява детски ясли, детски градини и иновативно основно училище, които са лицензирани от МОН. Чрез интегрирането на различни педагогически методи и подходи, „Светлина“ предлага всестранно развитие на децата, като се акцентира не само на академичните постижения, но и на емоционалното и социалното им благополучие.
Вярваме, че развитието на децата минава по различни пътища – чрез директната работа с тях, както и чрез подкрепа и образование на родителите.
Щастливи деца днес, успешни хора утре!
Ключове към успешните деца
Защо лицето на детето е детектор на
СЕМЕЙНИТЕ ОТНОШЕНИЯ?
Десислава Дамянова
ИЗКУСТВОТО
като средство за развитие на емоционална култура
Цвета Балийска
От нощни сови до ранни птички: Как да регулираме СЪНЯ при децата?
Доц. д-р Милена Николова
Умения за УЧЕНЕ И МОТИВАЦИЯ. Пътят за изграждане на самостоятелни и уверени личности
Силвия Йорданова
ХРАНАТА и децата ни: как да направим връзката здрава?
Детелина Стаменова
Тънката граница между ИНТЕРЕС и ПРИСТРАСТЯВАНЕ – родителската роля в света на изкушенията
Александър Илиев
Ралица Стефанова
Дискусия на тема:
ПОГЛЕД КЪМ ОБРАЗОВАНИЕТО В БЪДЕЩЕТО.
Предизвикателства и решения
Очаквайте
СКОРО
Програма
Откриване
От нощни сови до ранни птички: Как да регулираме съня при децата?
Доц. д-р Милена Николова
Тънката граница между интерес и пристрастяване – родителската роля в света на изкушенията
Александър Илиев и Ралица Стефанова
Умения за учене и мотивация. Пътят за изграждане на самостоятелни и уверени личности
Силвия Йорданова
Изкуството като средство за развитие на емоционална култура
Цвета Балийска
Защо лицето на детето е детектор на семейните отношения?
Десислава Дамянова
Храната и децата ни: как да направим връзката здрава?
Детелина Стаменова
Дискусия: Поглед към образованието в бъдещето. Предизвикателства и решения
Лектори

Десислава
Дамянова
Десислава Дамянова е основател на Академия за Емоционална Интелигентност и единственият сертифициран треньор от Paul Ekman International за България. Тя има над 20 години опит в обучението и управлението на хора и е убедена, че именно емоционалната интелигентност е ключът към щастливия и пълноценен живот. … Обучавала се е в някои от най-престижните световни школи и университети, включително Harvard University и Langley Group – Лондон, и има експертиза в области като език на тялото, микроизражения, биохакинг и емоционални конфликти. Работи с дълбочина и човешки подход, като съчетава наука, съвременна психология и лична трансформация. Вярва, че когато разбираме себе си по-добре, ставаме по-свързани, устойчиви и истински в отношенията си с другите.
Прочети повече

Цвета
Балийска
Цвета Балийска е актриса, режисьор, драматург и културен мениджър с дългогодишен опит в прилагането на изкуството като средство за личностно развитие и социална промяна. Тя е първият преподавател в България, обучен лично от създателя на playback театъра Джонатан Фокс, и член на борда на Center for Playback Theatre (САЩ).
Цвета е основател на Академия и Театър Драмеди, където повече от 15 години работи с деца и младежи чрез авторска методика, базирана на творчество, емоционална култура и съвместна драматургия. Ръководи и първата професионална playback трупа у нас – „Тук и Сега“, както и Сдружение „Творци“, с мисия да направи сцената достъпна, свързваща и трансформираща за всеки.
Прочети повече

Силвия
Йорданова
Творческите решения са нейната стихия. През януари 2012 г. започва обучението си в метода сугестопедия лично при проф. д-р Георги Лозанов към фондация „Проф. д-р Георги Лозанов и проф. д-р Евелина Гатева“.
Като треньор и медиатор разработва и провежда резервопедични програми за обучения в София, Варна, Пловдив, Бургас, Лондон, свързани с развитие на умения за учене, креативност и памет в среда с висока психохигиена и подходящи стимули за разкриване на резервния потенциал на личността.
Тя е вдъхновител и съорганизатор на благотворителното събитие за деца „Рицарски турнир и бал“, което има десет издания и се провежда в Аулата на СУ „Климент Охридски“.
Прочети повече

Доц. д-р Милена Николова
Работата ѝ е насочена към диагностика и лечение на нарушения на съня при възрастни и деца. Има множество научни публикации и е автор на монография за джет лаг в спорта. Член е на водещи български и европейски професионални дружества и съучредител на Българското дружество по сомнология.
Прочети повече
Детелина Стаменова
Детелина Стаменова е психотерапевт, която работи по въпросите на емоционалното хранене и хранителните разстройства. Автор е на много статии, терапевтичен журнал, редактор е на различни издания и поддържа блог за сложния свят на човешките взаимоотношения.

Александър Илиев
Той работи със семействата и близките на клиентите, като често първият въпрос, който чува, е: „Как да накарам човека, когото обичам, да се лекува?“ Заедно със семейството изгражда план за постъпване и подкрепа на този, който страда. Александър ги запознава със същността на зависимостта и представя нови начини за комуникация със зависимия.
Прочети повече
Гергана Йорданова
Гергана Йорданова ще се включи в дискусията: Поглед към образованието в бъдещето. Предизвикателства и решения. Тя е Програмен координатор в Сдружение “Операция: Плюшено Мече”. Тя ръководи целогодишния им образователен проект – менторска програма “Скритите таланти на България”. Чрез нея дават шанс за кандидатстване в университет и професионална реализация на даровити младежи, лишени от родителска грижа или в риск от цялата страна.

Доц. д-р Евелина Христова
Отговаряла е за комуникациите на НБУ в периода 2013–2018 г., била е обучител към M3 College и съветник по комуникационна политика в сферата на висшето образование. Представлявала е България в Съвета на Европа, а нейната работа включва и ръководството на национални проекти като „Ученически практики“ и „Студентски практики“.
Автор е на книгите „Комуникацията и организациите в 21. век“ и „Комуникация на благотворителността“, както и съавтор на „ПР и изкуственият интелект“. Член е на професионални и академични организации у нас и в чужбина, включително Управителния съвет на БДВО.

д-р Александър Ангелов
В момента разработва учебни програми за учители в България и Полша, провежда обучения за внедряване на дигитални технологии, отскоро и изкуствен интелект, консултира организации как да подобряват процесите си и разбира се, учебните процеси, така че да са по-свързани с предизвикателствата на света и да се възползват по-добре от силата на дигиталните технологии.
Прочети повече
Веселина
Радкова
Още през 2001 г., заедно с експерти от Фондация „Карин дом” – Варна, поставя темата за равнопоставеността на децата с различия по време на събитие в Столичната библиотека. Оттогава активно развива инициативи, насочени към съзнателно родителство и подкрепа на семействата. Веселина е идеологът на Училище за родители, което съществува вече 26 години, а днес го наричаме EduExperts: Родителство NEXT LEVEL. Водила е обучения за родители заедно с водещи специалисти като психолозите Анелия Стоянова, Жулиета Темникова, доц. Х. Александров, проф. Ваня Матанова и проф. Галин Цоков. По нейна инициатива образователна група „Светлина“ се присъединява към международната общност Education 3000 – създадена от Ноеми Пеймъл и посветена на иновативни и осъзнати подходи в образованието.
Прочети повече